PROD

PatronService

Przesyłki do Czech i Słowacji – sprawdź naszą ofertę!

1 września 2021

Przesyłki zagraniczne cieszą się coraz większą popularnością. Rozwój e-handlu –  zwłaszcza po okresie pandemii, dał firmom nowe możliwości sprzedaży produktów lub usług, także na rynkach zagranicznych. Polscy przedsiębiorcy eksportują głównie do Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Włoch, ale rosnącymi rynkami zbytu są ciągle także Czechy i Słowacja. Jak rozwiązać kwestie logistyczne przy sprzedaży do tych krajów? Czy przesyłki do Czech, Słowacji, muszą być drogie? Jak dostarczać szybciej?

Czechy i Słowacja to nasi najbliżsi sąsiedzi. Odległości drogowe pomiędzy najważniejszymi miastami Polski, a Czechami czy Słowacją są niewielkie –  zwykle zbliżone do tych krajowych.

Niestety, mimo iż dostarczenia paczki z Krakowa do Gdańska to konieczność przebycia znacznie dłuższej drogi niż np. z Krakowa do Ostrawy czy z Wrocławia do Pragi, to koszty przesyłek zagranicznych u wielu przewoźników są znacznie wyższe niż w przypadku dostaw krajowych.

Nastręcza to problemów, które hamują rozwój e- handlu. Większość klientów nie chce płacić za wysyłkę –  a jeśli nawet płaci –  najczęściej akceptowalny koszt dostawy zawiera się w kwocie 10-15 zł.

W przypadku droższych zakupów, powyżej kwoty 300-500 zł –  większość klientów e-sklepów oczekuje darmowej dostawy, którą powinien na siebie wziąć sprzedawca.

Przy niskich marżach sprzedaży, koszt dostawy zagranicznej jest więc dość znaczącym obciążeniem dla przedsiębiorcy i oszczędności w tym zakresie, zwłaszcza jeśli da się je połączyć z dobrym serwisem i szybkim terminem dostawy, mają kolosalne znaczenie.

Patron Service – przesyłki do Czech i Słowacji

Firma Patron Service (Solid S.A.) działa od 1990 roku. Od 2007 roku działalność została poszerzona o przesyłki kurierskie.

Aktualnie nasz doświadczony zespół dba o to by sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych klientów i zapewnić pełen zakres świadczonych usług.

Rozwiązania integracyjne, kompleksowa oferta, indywidualne podejście to nasza odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu.  

Przesyłki do Czech i Słowacji trafiają najpierw do naszego magazynu w Bielsku-Białej, skąd ruszają w dalszą podróż za granicę. Dzięki bezpośredniemu nadaniu i ominięciu pośredników, oferujemy bardzo dobre stawki przewozowe, które pozwalają na spore oszczędności na kosztach logistycznych.

Przesyłki do Czech i Słowacji –  koszty

Koszt przesyłek do Czech i Słowacji to w przypadku najlżejszych paczek kwota poniżej 30 zł netto.  W przypadku paczek najcięższych, do 30 kg –  paczkę do Słowacji wyślemy poniżej 40 zł netto, a do Czech z ok. 42 zł netto.

Do podanej kwoty, doliczamy opłatę paliwową. Nasza atrakcyjna oferta cenowa łączy się z bardzo dobrym serwisem. Naszym celem jest przesyłka dostarczona na czas.

Przesyłki do Czech i Słowacji –  jak nadać –  co warto wiedzieć?

Firma Patron Service oferuje klientom usługę WebTrucker, która usprawnia procesy logistyczne i pomaga zapanować nad procesami wysyłek i kosztami z tym związanymi.

Jak to działa?

Nowoczesny system elektroniczny WebTrucker gwarantuje dostęp do narzędzi ułatwiających sposób zamawiania i kontrolowania statusu nadanej paczki.

Zalety programu Trucker to:

  • elektroniczna forma wpisywania listów przewozowych –  oszczędność czasu i większa pewność prawidłowego adresowania przesyłek
  • możliwość sprawdzania statusów przesyłek on-line
  • wykonywanie podziału kosztowa na miejsca ich powstania, natychmiastowe sprawdzanie kosztów nadanych paczek
  • kontrolowanie terminów doręczeń on line, na bieżąco

•     integracja z systemami sprzedażowymi i magazynowymi

•     sporządzanie własnej bazy odbiorców

•     wygodny dostęp do faktur, specyfikacji oraz raportów z pobrań

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i do przetestowania jakości naszych usług!

Bądź na bieżąco

Podaj nam swój email, aby otrzymywać powiadomienia.